Léky

Matylda2

Léky

Příspěvekod Matylda2 » 12 zář 2016 11:42

Tedy, dámy , (protože pány tu zatím nevidím), dnes jsem málem v lékárně dostala infarkt. Jdu si v poklidu s receptem k okýnku jistá, že je to jako vždy bez doplatku. A paní lékárnice po mně chtěla 227 kč. Prý od srpna je to s doplatkem. Ještě že mám kartu, protože hotovost jsem momentálně sebou neměla. Kdysi jsem v počítači měla uložený takový program, který mi vyhledával, v které lékárně mají na požadovaný lék doplatek a v jaké výši. Počítač klekl, a program zmizel. Teď ho nikde nemůžu objevit. Nemáte ho někdo? Pánové, taky se ozvěte!

pisalek

Re: Léky

Příspěvekod pisalek » 12 zář 2016 13:59

Hledejte na Googlu: doplatek za léky - mzcr - ministerstvo zdravotnictví České republiky .... zadáte název léku a je to ... ;)

Matylda2

Příspěvekod Matylda2 » 12 zář 2016 15:17

Hledejte na Googlu: doplatek za léky - mzcr - ministerstvo zdravotnictví České republiky .... zadáte název léku a je to ... ;)
Díky, koukla jsem se. Fakt ten doplatek teď je. Ale on existoval ještě nějaký srovnávač, který vyhledal lékárny v okolí a ukázal jejich doplatky. Manžel míval vícero léků, tak jsme tam občas hledali.

pisalek

Příspěvekod pisalek » 15 zář 2016 12:27

Díky, koukla jsem se. Fakt ten doplatek teď je. Ale on existoval ještě nějaký srovnávač, který vyhledal lékárny v okolí a ukázal jejich doplatky. Manžel míval vícero léků, tak jsme tam občas hledali.
Hm, ale to nevím, mrknu se ...

Matylda2

Příspěvekod Matylda2 » 15 zář 2016 18:01

Hm, ale to nevím, mrknu se ...
To by bylo bezva, kdyby se to podařilo :-) Určitě by to uvítalo víc lidí , bylo hodně praktické a ušetřilo to spoustu peněz. Já to prostě už od té doby nenašla.

blaju

Příspěvekod blaju » 16 zář 2016 06:08

U nás při té spoustě lékaren, už mám vytypované dvě a jsem spokojená to se týká léků na předpis, jinak na volně prodejné léky a vitamíny používám seznam.

Madamebijou

Příspěvekod Madamebijou » 16 zář 2016 12:36

Já naštěstí užívám jen jedny tabletky a za ty platím do 40 korun. Jinak ani při menstruačních bolestech, které mám často dost hrozné, neberu tabletky od bolesti. Čím míň podporovat farmaceutický průmysl, tím líp. ;)

Matylda2

Příspěvekod Matylda2 » 16 zář 2016 14:55

No jo, jenže když je člověk už postarší, tak různě vrže, podklesává, místy je natvrdlý, místy zase na měkko, někde je to skrčené, jinde zase všechno visí, tělo nefunguje, jak by mělo. Co pak? Bylinkami se všechno nespraví. :-(

Madamebijou

Příspěvekod Madamebijou » 16 zář 2016 14:57

No jo, jenže když je člověk už postarší, tak různě vrže, podklesává, místy je natvrdlý, místy zase na měkko, někde je to skrčené, jinde zase všechno visí, tělo nefunguje, jak by mělo. Co pak? Bylinkami se všechno nespraví. :-(
Bohužel, je to tak. Já jsem sice ještě mladá, to neznamená, že nemůžu mít zdravotní problémy. I tak se snažím aspoň od bolesti nic nebrat. Povinně musím brát jen jedny léky. Naštěstí.

Matylda2

Příspěvekod Matylda2 » 16 zář 2016 15:02

Bohužel, je to tak. Já jsem sice ještě mladá, to neznamená, že nemůžu mít zdravotní problémy. I tak se snažím aspoň od bolesti nic nebrat. Povinně musím brát jen jedny léky. Naštěstí.
Jasně. U mně teď momentálně vedou bolesti zad. Ale na ty si prášek beru, au. Chodím na RHB a dnes mne fyzioterapeutka tak rovnala, že mne předem varovala, že dnes a možná i zítra budu bolavější. Au, au