Diskusní fórum

pisalek

Re: Diskusní fórum

Příspěvekod pisalek » 08 bře 2017 00:16

Z jednoho pupínku si většinou nic neděláme. Pokud se ale dítě obsype v obličeji nebo jinde na těle, měli bychom navštívit lékaře.
Vyrážka totiž nepřichází sama od sebe, zpravidla bývá příznakem nějaké nemoci. A může to být klidně i nemoc vážnější, vyžadující lékařkou péči. Co všechno vyrážka signalizuje? Může to být alergie, atopický ekzém, borelióza, pátá a šestá nemoc, ale také plané neštovice nebo spála.
Alergie nenápadná i nepřehlédnutelná
Alergie se projevuje různě: několika droboučkými pupínky, ale i rozsáhlými, splývajícími fleky. Přidat se může také horečka. Pokud vyrážku provázejí jiné alergické reakce jako dušnost, zvracení, průjem, otoky, dráždivý kašel, určitě vyhledejte lékaře. Jestliže má alergie lehký průběh, podejte sami doma protialergické léky (dithiaden, zyrtec, claritine).

Spála - tady končí legrace
Spála je nepříjemná nemoc, která končí i v nemocnici. Vyrážka se objevuje druhý den po nákaze. Pupínky jsou velké jako špendlíková hlavička. Nejprve se objeví na hrudníku a poté se rozšíří na celé tělo mimo úst. Dítě má nález v krku jako při angíně: červenou sliznici v puse, nápadně bledou kůži kolem úst. Charakteristický je povleklý jazyk, který po sloupnutí barvou připomíná povrch maliny. Spála se léčí antibiotiky.

bobalka

Příspěvekod bobalka » 08 bře 2017 00:19

Pátá nemoc začíná v obličeji
Pátá nemoc či pátá dětská nemoc neboli erythema infectiosum je virové infekční onemocnění. Vyrážka se při něm nejdříve objeví v obličeji a posléze se šíří na ruce i nohy. Je rudá, slévá se do velkých ploch ve tvaru prstenců. Někdy může svědit. Trvá 10 až 12 dní a léčí se klidem na lůžku.
Šestou nemoc prozradí horečka
Také šestá nemoc či šestá dětská nemoc neboli exanthema subitum či roseola infantum je virové infekční onemocnění. Jako první ho oznamuje vysoká horečka, která trvá asi tři dny. Teprve když teplota klesne, začne se na zádech a na tělíčku šířit vyrážka. Je růžová a někdy může být dokonce fialová. Šestá nemoc trápí dítě několik dní. Dopřejte mu klid na lůžku a při teplotě podávejte paralen. Nezbytná je izolace.
Už jsem to našla, no ale to není ono, má drobné pupínky po tělíčku,podobné spalničkám i na jazyku, stěžuje si na bolest v krku a má 38,7 . Vyrážka se nejprve objevila na bříšku a pak nohy a krk. Na pusině nemá nic, jen je taková hodně červená.

bobalka

Příspěvekod bobalka » 08 bře 2017 00:22

Pátá nemoc či pátá dětská nemoc neboli erythema infectiosum je virové infekční onemocnění. Vyrážka se při něm nejdříve objeví v obličeji a posléze se šíří na ruce i nohy. Je rudá, slévá se do velkých ploch ve tvaru prstenců. Někdy může svědit. Trvá 10 až 12 dní a léčí se klidem na lůžku.
Také šestá nemoc či šestá dětská nemoc neboli exanthema subitum či roseola infantum je virové infekční onemocnění. Jako první ho oznamuje vysoká horečka, která trvá asi tři dny. Teprve když teplota klesne, začne se na zádech a na tělíčku šířit vyrážka. Je růžová a někdy může být dokonce fialová. Šestá nemoc trápí dítě několik dní. Dopřejte mu klid na lůžku a při teplotě podávejte paralen. Nezbytná je izolace.
Už jsem to našla, no ale to není ono, má drobné pupínky po tělíčku,podobné spalničkám i na jazyku, stěžuje si na bolest v krku a má 38,7 . Vyrážka se nejprve objevila na bříšku a pak nohy a krk. Na pusině nemá nic, jen je taková hodně červená.
Jo a zvracela.

bobalka

Příspěvekod bobalka » 08 bře 2017 00:23

Jo a zvracela.
No nic uvidíme ráno, teď naštěstí spinká.

pisalek

Příspěvekod pisalek » 08 bře 2017 00:28

Vnučka měla jako malá taky vyrážku, horečku a zvracela - byla to ale jen viróza, že při ní může být i vyrážka, ale ta se za dva dny ztratila.. je červená obličeji, protože má tu horečku - my dávali myslím Nurofen ..

pisalek

Příspěvekod pisalek » 08 bře 2017 00:30

Vnučka měla jako malá taky vyrážku, horečku a zvracela - byla to ale jen viróza, že při ní může být i vyrážka, ale ta se za dva dny ztratila.. je červená obličeji, protože má tu horečku - my dávali myslím Nurofen ..

pisalek

Příspěvekod pisalek » 08 bře 2017 00:30

Tak držím palce ;) ať je jí líp.... :)

pisalek

Příspěvekod pisalek » 08 bře 2017 09:31

Tak držím palce ;) ať je jí líp.... :)
Tak pak napište, co to bylo ...snad to ta spála nebude ... už jsem dlouho neslyšela, že by měl někdo spálu.

pisalek

Příspěvekod pisalek » 08 bře 2017 19:54

Tak to tady končí ... už sem chodit nebudeme..,
je nás málo, kdo chce víc :-(

bobalka

Příspěvekod bobalka » 08 bře 2017 23:12

Tak to tady končí ... už sem chodit nebudeme..,
je nás málo, kdo chce víc :-(
Zrovna jsem psala na dovolené, že mě to štve. Moc dobře se mi s Vámi povídalo, ještě než to zruší, napište mi prosím, pod jakým jménem Vás najdu v ostatních diskusích.

Jo a malá má opravdu spálu, odhadla jsem to správně, už má antibiotika a klidový režim na 3 týdny. Naštěstí doma a ne v nemocnici. Pokud se to nezhorší, to by musela fičet na infekční. Hrůza je, že hlídám i další 2 vnoučátka, tak je držím každého v jiné místnosti. ;)