Různé cizí jazyky

Madamebijou

Různé cizí jazyky

Příspěvekod Madamebijou » 16 zář 2016 13:53

Toto téma jsem založila pro všechny, co mají rádi cizí jazyky. Od těch nejznámějších až po ty méně známé.
Začala bych otázkou, jakými jazyky vládnete vy, ať už pasivně, aktivně či jen tak trošku. :)

U mě vede španělština a angličtina, docela slušně rozumím, jak mluvenému, tak psanému. Jen jsem na tom hůř s mluvením. A španělštinu umím líp než angličtinu, na kterou jsem se nedávno cíleně zaměřila, abych se v ní zlepšila.

Koupila jsem si před několika dny i česko-anglický mluvník. Kvůli zkoušce ze španělštiny jsem si kdysi sehnala i ten česko-španělský. Hodně mi pomohl se na ni připravit.

Hodně se taky věnuji opakování hindské slovní zásoby. Tento indický jazyk znám od roku 2008 a úplně mě dostal. Jen mám zásobu zatím jen několika stovek slovíček, ale i to je pro mě úspěch.

V tomto tématu chci přispět nějakou slovní či větnou zásobou z různých jazyků. Jen tak pro zajímavost. Věřím, že se nějaký zájemce o nějaký z jazyků najde. ;)

Matylda2

Re: Různé cizí jazyky

Příspěvekod Matylda2 » 16 zář 2016 14:45

Přeji úspěch, určitě se nějací zájemci najdou. Já si už v životě musím vystačit s gestikulačním dorozumívacím slovníkem ;)

Madamebijou

Příspěvekod Madamebijou » 16 zář 2016 14:59

Přeji úspěch, určitě se nějací zájemci najdou. Já si už v životě musím vystačit s gestikulačním dorozumívacím slovníkem ;)
Děkuji. Věřím, až nás tu bude víc, někdo sem bude chodit rád, aby se něco přiučil. ;)

pisalek

Příspěvekod pisalek » 16 zář 2016 17:30

Děkuji. Věřím, až nás tu bude víc, někdo sem bude chodit rád, aby se něco přiučil. ;)
Na druhém webu to skončilo, tak tady se to třeba rozjede, já to jenom uvítám .... ;)

Madamebijou

Příspěvekod Madamebijou » 16 zář 2016 17:43

Na druhém webu to skončilo, tak tady se to třeba rozjede, já to jenom uvítám .... ;)
Tak do začátku pro zajímavost trochu hindských slovíček.

lekin - ale
magar - ale, avšak
haan (vyslov ha) - ano
nahin (vyslov nehi nebo nhi) - ne
dard - bolest
kamra - pokoj, místnost
chehra (vyslov čehera) - tvář
tees (vyslov týs) - 30
naam (vyslov nám) - jméno
rang - barva

pisalek

Příspěvekod pisalek » 16 zář 2016 18:13

lekin - ale
magar - ale, avšak
haan (vyslov ha) - ano
dard - bolest
kamra - pokoj, místnost
tees (vyslov týs) - 30
rang - barva
Je to zajímavé, Apka bohot danyawad :lol:

Madamebijou

Příspěvekod Madamebijou » 16 zář 2016 19:01

lekin - ale
magar - ale, avšak
haan (vyslov ha) - ano
dard - bolest
kamra - pokoj, místnost
tees (vyslov týs) - 30
rang - barva
Překladač nebo znalost? :D

pisalek

Příspěvekod pisalek » 16 zář 2016 19:04

lekin - ale
magar - ale, avšak
haan (vyslov ha) - ano
dard - bolest
kamra - pokoj, místnost
tees (vyslov týs) - 30
rang - barva
Do Indie se nechystám, ale chtěla jsem vidět reakci :lol: , jasně, že překladač ...

Madamebijou

Příspěvekod Madamebijou » 16 zář 2016 19:18

Do Indie se nechystám, ale chtěla jsem vidět reakci :lol: , jasně, že překladač ...
Já se do Indie taky nechystám, ale s několika Indy jsem si psala. Teda anglicky. I když sem tam jsem prohodila něco málo po jejich.

Ještě se dá říct Bahut shukriya. (bohot šukrija) - Děkuji moc.

Pokud budete chtít, můžete se tu něco přiučit. Jen tak ze srandy. :D

Taky mám přímo z Indie jednu knížku v angličtině. Jedna známá z blogu se chystala do Indie (je to dva roky zpátky) a jak jsme se tak přes komentáře bavily, zmínila jsem se o té knížce. Je to tehdy čerstvě vyšlá autobiografie mého oblíbeného indického herce. A ona se rozhodla, že mi ji tam koupí a pošle mi ji po návratu poštou. Prý jako dárek z cest. Udělala mi obrovskou radost.

pisalek

Příspěvekod pisalek » 16 zář 2016 19:27

Já se do Indie taky nechystám, ale s několika Indy jsem si psala. Teda anglicky. I když sem tam jsem prohodila něco málo po jejich.

Ještě se dá říct Bahut shukriya. (bohot šukrija) - Děkuji moc.

Pokud budete chtít, můžete se tu něco přiučit. Jen tak ze srandy. :D

Taky mám přímo z Indie jednu knížku v angličtině. Jedna známá z blogu se chystala do Indie (je to dva roky zpátky) a jak jsme se tak přes komentáře bavily, zmínila jsem se o té knížce. Je to tehdy čerstvě vyšlá autobiografie mého oblíbeného indického herce. A ona se rozhodla, že mi ji tam koupí a pošle mi ji po návratu poštou. Prý jako dárek z cest. Udělala mi obrovskou radost.
Asi spíš si tu počkám na tu angličtinu :-), jinak bych musela všechno hledat v překladači ...