Domácí hranolky

pisalek

Domácí hranolky

Příspěvekod pisalek » 13 zář 2016 10:12

Před smažením hranolků je na 20 minut namočte do mléka. Nevsají do sebe tolik oleje a budou výborné.

pisalek

Re: Domácí hranolky

Příspěvekod pisalek » 15 zář 2016 13:00

Koupila jsem si "děravý" plech na hranolky, takže když je vymáčím ve vodě a osuším, kápnu jen trochu oleje, posypu mírně grilovacím kořením, promíchám a dám do trouby péct. Radši pod tento plech dávám ještě jiný plech, co kdyby ....můžete ještě trochu přidat sušený česnek :)

anddy

Příspěvekod anddy » 26 zář 2016 20:59

Dělám podobně, jenom už nedělám hranolky, ale nakrájím brambory na kolečka-takové dukátky---nebo rozčtvrtím-jako americké brambory... když posypu kořením, alespoň už si nikdo nesolí, nejsou mestné, tak mám aspoň pocit, že vařím (alespoň trochu) zdravě... :D

pisalek

Příspěvekod pisalek » 29 zář 2016 20:28

jjo, v troubě jsou hranolky stejně nejlepší ...

pisalek

Příspěvekod pisalek » 01 říj 2016 17:53

včera jsem dělala hranolky ve friťáku a byly moc dobrý, pochutnala jsem si já i syn s vnučkou - ta je miluje ... no - jen tak, odpoledne, nemusím je přece dělat jen zdravě ;)

blaju

Příspěvekod blaju » 02 říj 2016 07:09

hranolky občas koupím, ale jen ty do trouby, jinak na pečící papí je nakrájím na kolečka , případně jen na čtvrtky posypu kořením, zakápnu řepkovým olejem a také je to moc fajn 8-)

pisalek

Příspěvekod pisalek » 22 říj 2016 23:23

hranolky občas koupím, ale jen ty do trouby, jinak na pečící papí je nakrájím na kolečka , případně jen na čtvrtky posypu kořením, zakápnu řepkovým olejem a také je to moc fajn 8-)
Jak to tu tak čtu, hned bych si dala, hranolky jsou fajn i samotné :D

blaju

Příspěvekod blaju » 23 říj 2016 06:21

Jak to tu tak čtu, hned bych si dala, hranolky jsou fajn i samotné :D
no to určitě ano :D

Matylda2

Příspěvekod Matylda2 » 25 říj 2016 11:32

Já miluju pečené brambory v jakékoliv úpravě. Teď je nejčastěji dělám takto - odrhnu brambory kartáčkem, rozpůlím a pokladu na plech na pečicí papír řeznou stranou nahoru. Na každý brambor dám oříšek másla a posolím. Peču asi při 200 stupních - to je moje slabost, že si nikdy nepamatuju přesný postup při vaření ani pečení. Prostě všechno dělám podle oka a citu a zatím - naštěstí - to vychází. Brambory pak jím jako přílohu k jídlu nebo samostatně s rozetřeným česnekem. Nebo s ochuceným tvarohem. Mám brambory domácí, svoje.

pisalek

Příspěvekod pisalek » 25 říj 2016 12:05

Já miluju pečené brambory v jakékoliv úpravě. Teď je nejčastěji dělám takto - odrhnu brambory kartáčkem, rozpůlím a pokladu na plech na pečicí papír řeznou stranou nahoru. Na každý brambor dám oříšek másla a posolím. Peču asi při 200 stupních - to je moje slabost, že si nikdy nepamatuju přesný postup při vaření ani pečení. Prostě všechno dělám podle oka a citu a zatím - naštěstí - to vychází. Brambory pak jím jako přílohu k jídlu nebo samostatně s rozetřeným česnekem. Nebo s ochuceným tvarohem. Mám brambory domácí, svoje.
Měli jsme taky pár vlastních brambor, máme malou zahradu, tak vím, že jsou nejlepší. Jako Vy, je taky dělám, jen ten česnek tam dávám hned. No - a celý plech pro dva lidi je jako nic :lol: