Co vy a četba?

Madamebijou

Co vy a četba?

Příspěvekod Madamebijou » 15 zář 2016 07:19

Čtete rádi? Já moc. Co zrovna teď máte rozečteno? Já jsem před několika měsíci začala číst knížku Zrání krále Jindřicha IV. Kvůli učení na zkoušku jsem ji ale na nějakou dobu odložila, tak jsem se k ní před pár dny po večerech vrátila. :)

pisalek

Re: Co vy a četba?

Příspěvekod pisalek » 15 zář 2016 12:02

Čtete rádi? Já moc. Co zrovna teď máte rozečteno? Já jsem před několika měsíci začala číst knížku Zrání krále Jindřicha IV. Kvůli učení na zkoušku jsem ji ale na nějakou dobu odložila, tak jsem se k ní před pár dny po večerech vrátila. :)
Já jsem knih "sběratel", říkala jsem si vždycky, až budu v důchodu, všechno přečtu, ale skutek utek´, teď čtu spíš časopisy a dětem pohádky, pokud jsou tu .... knihy ale mám ráda od malička, vždy, když se mě doma zeptali, co chci za dárek, tak to byly knihy :)

Madamebijou

Příspěvekod Madamebijou » 15 zář 2016 12:49

Já jsem knih "sběratel", říkala jsem si vždycky, až budu v důchodu, všechno přečtu, ale skutek utek´, teď čtu spíš časopisy a dětem pohádky, pokud jsou tu .... knihy ale mám ráda od malička, vždy, když se mě doma zeptali, co chci za dárek, tak to byly knihy :)
Tak to já taky měla za dárky nejradši knížky. A sama si chodím po antikvariátech. Moje nejstarší knížka je z roku 1903. A krásně zachovalá. Líbí se mi tam ta stará gramatika. :)

blaju

Příspěvekod blaju » 16 zář 2016 06:55

Mám velmi ráda historické knihy, hlavně naši historii a pak francouzkou, ale poslední dobou mi na to nezbývá čas a večer jsem tak vyšťavená, že snad už spím jen jak zahlédnu postel.

Madamebijou

Příspěvekod Madamebijou » 16 zář 2016 08:32

Mám velmi ráda historické knihy, hlavně naši historii a pak francouzkou, ale poslední dobou mi na to nezbývá čas a večer jsem tak vyšťavená, že snad už spím jen jak zahlédnu postel.
Tak to jsme dvě. Já miluju historii a hlavně tu francouzskou. Nejvíc dobu Ludvíka XIV. Teď čtu o Jindřichovi IV. To je jen o několik desítek let dřív. Škoda, že nemáte kdy číst. Vyzkoušejte aspoň před spaním dvě stránky, dokud oči dovolí. Já to tak dělám taky a posouvám se aspoň o kousek dál. Taky toho mám za den dost a jsem unavená.

Matylda2

Příspěvekod Matylda2 » 16 zář 2016 15:18

Čtu od malička a dosud. Pauzu jsem měla pouze když byly moje děti úplně maličké. Ale musím přiznat, že se nyní přikloňuji spíše k tzv. odpočinkové literatuře, romány, detektivky, už se mi nechce číst - a taky to hůř snáším - o různých lidských trampotách, neštěstí a pod. Detektivky do této kategorie nezařazuji, jsou pro mne pohádkou pro dospělé. Pokud si v knihovně na obalu přečtu, že je psána podle skutečné události, váhám, zda si ji půjčím. Čím dál hůř snáším opravdové lidské utrpení a bolest. Čtu taky hlavně proto, že na TV se skoro nedívám. Nějak mne skladba programů různých stanic neoslovuje. Hlavně různé seriály.

Madamebijou

Příspěvekod Madamebijou » 16 zář 2016 15:23

Čtu od malička a dosud. Pauzu jsem měla pouze když byly moje děti úplně maličké. Ale musím přiznat, že se nyní přikloňuji spíše k tzv. odpočinkové literatuře, romány, detektivky, už se mi nechce číst - a taky to hůř snáším - o různých lidských trampotách, neštěstí a pod. Detektivky do této kategorie nezařazuji, jsou pro mne pohádkou pro dospělé. Pokud si v knihovně na obalu přečtu, že je psána podle skutečné události, váhám, zda si ji půjčím. Čím dál hůř snáším opravdové lidské utrpení a bolest. Čtu taky hlavně proto, že na TV se skoro nedívám. Nějak mne skladba programů různých stanic neoslovuje. Hlavně různé seriály.
Já televizi sleduji sice denně, ale jen navečer. A když jsem bývala na koleji, televizi jsem viděla jen o návštěvách doma. A chápu, že číst o lidském utrpení je hodně drsné. Když člověk ví, čeho všeho jsou lidé schopni, aby ublížili druhým.
A číst já můžu cokoliv, i sci-fi. Hodně taky knížky na psychologická témata a o osobním rozvoji či motivaci. Zrovna mám objednanou knížku Tajemství pevné vůle. Jsem na ni hodně zvědavá. Nejdřív však chci dočíst toho Jindřicha IV. Od roku 2005 si píšu poctivý seznam přečteného včetně dat, od kdy do kdy jsem tu kterou knížku četla. Takže čtu hezky jednu po druhé.

Matylda2

Příspěvekod Matylda2 » 16 zář 2016 15:28

sci - fi jsem mívala taky ráda. Různé psychologické knížky taky, zajímá mne sama psychologie a často jsem v nich hledala původ svých problémů a návod, jak co řešit. To ale neznamená, že bych je slepě přejímala, jen o tom přemýšlela. Ještě dodnes mi syn kupuje knížky o různých zajímavostech myšlení atd, ale nějak mi dělá problémy se na ně soustředit, už se mi nechce. Prostě - já už svět a svůj život nezměním. Ale to neznamená, že na něj rezignuji.

Madamebijou

Příspěvekod Madamebijou » 16 zář 2016 16:26

sci - fi jsem mívala taky ráda. Různé psychologické knížky taky, zajímá mne sama psychologie a často jsem v nich hledala původ svých problémů a návod, jak co řešit. To ale neznamená, že bych je slepě přejímala, jen o tom přemýšlela. Ještě dodnes mi syn kupuje knížky o různých zajímavostech myšlení atd, ale nějak mi dělá problémy se na ně soustředit, už se mi nechce. Prostě - já už svět a svůj život nezměním. Ale to neznamená, že na něj rezignuji.
Myslím, že svět změnit jen tak nelze. To by lidi v první řadě museli začít pracovat sami na sobě a ne jen hledat, kde komu ublížit či koho okrást. I tak věřím, že aspoň hrstka lidí tohle dokáže a třeba se něco k lepšímu změní. Opravdu nesmíme rezignovat a přestat věřit.

Snažím se občas trochu číst i ve španělštině a angličtině. Sice ta slovní zásoba je pořád relativně malá, ale po zkoušce ze španělštiny mi přijde, že jsem na tom zase o něco líp.

pisalek

Příspěvekod pisalek » 16 zář 2016 16:53

Dřív jsem si hodně kupovala pohádky ve francouzštině, hodně mě to bavilo číst. Španělština mi připadá dost lehká, stačí se podívat, jak "tlustý" je fr. a šp. slovník ....