čaj, skořice ...

pisalek

čaj, skořice ...

Příspěvekod pisalek » 03 zář 2016 20:21

K hubnutí pomáhá zelený čaj, káva s přidáním trochu skořice, vařená zelenina k obědu, tvaroh, suchary. Zbytečně nepoužívat máslo ani margaríny, nejíst tučné, salámy a sýry omezeně.

Matylda2

Re: čaj, skořice ...

Příspěvekod Matylda2 » 04 zář 2016 08:43

Mně se osvědčuje domácí jablečný ocet. Ráno na lačno trochu do skleničky - pro mne asi tak kávová lžička - a dolít vodou. Až za chvíli snídám. S octem to nepřeháním,někdy cítím, že na něho opravdu nemám chuť, tak to nelámu. Třeba i týden.

pisalek

Příspěvekod pisalek » 09 říj 2016 16:29

Skořice je dobrá i proti rakovině. Přidávám si i do "kapučína" a když peču perník ....

blaju

Příspěvekod blaju » 09 říj 2016 16:34

Skořice je dobrá i proti rakovině. Přidávám si i do "kapučína" a když peču perník ....
Skořici si dávám do vody vyluhovat a pak popíjím, jinak na špičku nože ji přidávám i rajské omáčky je to moc dobré ;)

pisalek

Příspěvekod pisalek » 09 říj 2016 17:07

Skořici si dávám do vody vyluhovat a pak popíjím, jinak na špičku nože ji přidávám i rajské omáčky je to moc dobré ;)
jjo, rajská, na tu jsem zapomněla, to dávám taky, a jinak každý ráno do kafe ....

blaju

Příspěvekod blaju » 09 říj 2016 17:39

jjo, rajská, na tu jsem zapomněla, to dávám taky, a jinak každý ráno do kafe ....
taky jsem to zkoušela, ale asi jsem dala hodně tak to zase vyzkouším jak si vzpomenu ;)

pisalek

Příspěvekod pisalek » 09 říj 2016 17:42

taky jsem to zkoušela, ale asi jsem dala hodně tak to zase vyzkouším jak si vzpomenu ;)
Já si dávám taky hodně - skoro půl lžičky na jednu velkou lžičku rozpustné kávy, ale zastudena... pokud se to přeleje horkou vodou, tak ta skořice je pěknej blivajz :-), nesmí se míchat a vypít rychle ... já mám ráda studený kafe ....

blaju

Příspěvekod blaju » 09 říj 2016 17:45

Já si dávám taky hodně - skoro půl lžičky na jednu velkou lžičku rozpustné kávy, ale zastudena... pokud se to přeleje horkou vodou, tak ta skořice je pěknej blivajz :-), nesmí se míchat a vypít rychle ... já mám ráda studený kafe ....
ráno si dávám turka a pak rozpustnou a kávu vypiju studenou i vařící ;)

pisalek

Příspěvekod pisalek » 16 říj 2016 12:36

Dřív jsem vypila i šest kafí denně, teď tak tři, ale myslím, že je to málo. A dočetla jsem se, že:
"Ačkoli si častí konzumenti myslí, že je kofein probere, zvláště v podobě čaje, kávy nebo jiného nápoje s kofeinem, jedná se o vyrovnání následku nedostatku kofeinu, který se projevuje únavou a doporučuje se popíjet kofein pravidelně v práci i o víkendech, a vyhnout se tak abstinenčním příznakům, nebo tento návyk utnout úplně".
Takže - kdybychom kávu nepili vůbec, tak ji ráno vlastně vůbec nepotřebujeme....

blaju

Příspěvekod blaju » 21 říj 2016 07:17

Dřív jsem vypila i šest kafí denně, teď tak tři, ale myslím, že je to málo. A dočetla jsem se, že:
"Ačkoli si častí konzumenti myslí, že je kofein probere, zvláště v podobě čaje, kávy nebo jiného nápoje s kofeinem, jedná se o vyrovnání následku nedostatku kofeinu, který se projevuje únavou a doporučuje se popíjet kofein pravidelně v práci i o víkendech, a vyhnout se tak abstinenčním příznakům, nebo tento návyk utnout úplně".
Takže - kdybychom kávu nepili vůbec, tak ji ráno vlastně vůbec nepotřebujeme....
tak to bych asi nedala, ráno si bez kávy neumím představit :)